Jak przygotowaliśmy szkołę na czas pandemii?

Bezpieczeństwo i komfort pracy naszych uczniów i lektorów w czasie pandemii są naszym absolutnym priorytetem. Zdajemy sobie strawę, że każda osoba inaczej odbiera obecną sytuację. Dlatego nie możemy pozwolić sobie na półśrodki i najlepiej jak tylko mogliśmy przygotowaliśmy się do prowadzenia zajęć. Oto, jakie kroki przedsięwzięliśmy:

  1. Nasze ławki, zapewniające możliwość ich dowolnego konfigurowania w czasie zajęć, z czego korzystamy nieustannie, umożliwiają zwiększenie odstępów pomiędzy uczniami. W połączeniu z dużymi rozmiarami naszych sal byliśmy w stanie rozstawić je na tyle szeroko, aby odstęp pomiędzy osobami siedzącymi w układzie „1 ławka=1 uczeń” wynosił zalecane 2 metry!
  2. Regularnie dezynfekujemy wszystkie powierzchnie, których dotykają uczniowie (ławki, krzesła, klamki, długopisy i ołówki itp.). Sale są również wietrzone.
  3. Naszym uczniom udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk, ręczniki papierowe, a dla tych, którzy chcieliby z nich korzystać, mamy jednorazowe maseczki.
  4. Ograniczyliśmy liczebność grup z 8 do 6 osób w przypadku klasycznych kursów grupowych, natomiast kursy konwersacyjne liczą teraz maksymalnie 4 osoby.